• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Projektas „Per medį į vaiko širdį“

„Medžiai yra didžiuliai augalai. Medžiai teikia pavėsį, grynina orą. Medžiai gražūs, jie naudingi žmogui.“ - taip bet kuris žmogus gali apibūdinti medžius. Tačiau, ką papasakoti mažam vaikui apie medį, kaip perduoti tas žinias, kad jos užsiliktų vaiko širdelėje ir ateityje, užaugęs mylėtų medžius, juos saugotų...

 

Mūsų darželio teritorijoje auga daug įvairių medžių. Esame gamtosauginės mokyklos programos nariai, o programa orientuota į praktinę gamtosauginę veiklą. Vienas veiksmingiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo būdų, skatinančių patį vaiką būti aktyviu – projektinė veikla. Todėl mes, Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ pedagogės, norėdamos suteikti žinių apie medžius ir skiepyti gamtosauginius įgūdžius, sukūrėme projektą „Per medį į vaiko širdį“.

Projekto tikslas – skatinti vaikus ir bendruomenės narius domėtis ekologinėmis ir gamtosauginėmis problemomis, siekti per žaidybinę, meninę, darbinę veiklą supažindinti vaikus su medžiais, jų svarba.

Formavome estetinius jausmus ir atsakingo elgesio gamtoje įgūdžius, atrasdamos naujas erdves ugdymui, judriai veiklai ir poilsiui.

Projekto laikas buvo suskirstytas į tris etapus - tris savaites. Kiekvienas etapas turėjo savo pavadinimą ir uždavinius. Pirmas etapas – gamtinės medžiagos rinkimas. Antrasis – tyrinėjimų ir atradimų, trečias – žinių įtvirtinimo ir meninės veiklos. Tris savaites, pirmadieniais, pas vaikus į grupes ateidavo „svečiai“ (įvairiais personažais persirengusios auklėtojos), jie supažindindavo su einamos savaitės renginiais ir pakviesdavo juose dalyvauti. Vaikus aplankė „grybai“, „voras“, „varna“, „girininkas“.

Darželio kieme buvo suskaičiuoti medžiai, išmatuotas jų storis, pririnkta sėklų, lapų, kankorėžių. Ugdomas supratimas apie gyvybės išlikimą augalų sėklose, kuriamos mandalos ir kiti meniniai darbeliai, surengta vaikų ir jų tėvelių meninių darbų paroda. Vaikų žinios patikrintos viktorinoje „Ką žinai apie medžius“. Išmokta mįslių, patarlių, žaidimų ir t.t.

Projektas „Per medį į vaiko širdį“ praplėtė vaikų akiratį, leido plėtoti vaikų pažintines galias, formuoti aplinkosaugines vertybines nuostatas, mokytis ir pažinti vaikams priimtinu ir įdomiu būdu. Visi pamatė ir įsitikino, kad darbas projektinėje veikloje kelia motyvaciją, norą kuo daugiau sužinoti. Žinios apie medžius, jų naudą skatina juos saugoti ir mylėti.

Direktorės pavaduotoja ugdymui

Ramutė Gruzbarzdienė

 

 

Attachments:
Download this file (DSCF3225.jpg)DSCF3225.jpg[ ]1493 kB
Download this file (DSCF3388.jpg)DSCF3388.jpg[ ]1493 kB
Download this file (DSCF3401 (1).jpg)DSCF3401 (1).jpg[ ]1460 kB
Download this file (DSCF3411.jpg)DSCF3411.jpg[ ]1472 kB
Download this file (DSCF3439.jpg)DSCF3439.jpg[ ]1532 kB
Download this file (DSCF3491.jpg)DSCF3491.jpg[ ]1537 kB

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776432

Svečiai

Dabar svetainėje 94 svečiai (-ių) ir narių nėra