• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

AR PAŽĮSTI MŪSŲ KIEMO IR MIESTO SPARNUOČIUS

Mūsų darželis įsikūręs gražioje aplinkoje – kieme gausu įvairių medžių ir krūmų, pro langus matosi Masčio ežeras, visai šalia Zakso kalva, kur galime pasivaikščioti, stebėti ir tyrinėti  augmeniją  bei gyvūniją.  Kur daug medžių, ten gausu ir paukštelių. Vaikai gerai pažįsta keletą paukščių (gandrą, pelėdą, žvirblį, varną ir kt.). Žino, kad rudenį kai kurie paukščiai išskrenda į šiltuosius kraštus, o pavasarį parskrenda;  suka lizdus ir deda kiaušinius. Daugelis miške, kaime ar mieste yra girdėję paukščių giesmių.

„Žmogus nelaimingas todėl, kad nepažįsta gamtos“  taip teigia filosofas P.A.Holbahas, todėl norėdami suteikti vaikams kuo daugiau žinių apie artimiausios aplinkos paukščius pakvietėme į svečius ASU studentą, Tado Ivanausko ornitologų klubo narį Vytenį, kuris papasakojo vaikams  apie paukštelius. Priešmokyklinukai  pamatė daug mūsų aplinkos paukščių nuotraukų, sužinojo kur ir kokius jie suka lizdus, kuo maitinas, kaip atrodo paukščių jaunikliai, klausėsi paukščių giesmių. Žiūrėjo filmuką apie protingiausią paukštį – varną, animacinį mokomąjį filmuką „Gegutė ir varnėnas“.

O vaikai svečiui  parodė, kokius moka žaisti muzikinius žaidimus, daineles, eilėraštukus  apie paukštelius. Visi kartu mokėsi paukščių balsų pamėgdžiojimų žmonių kalba.

Turbūt pati smagiausia vaikams, o ypač berniukams, buvo svečio paruošta užduotis – inkilėlių kalimas. Svečio padedami ir prižiūrimi priešmokyklinukai  sukalė du puikius inkilėlius zylutėms, kurie bus iškelti  darželio kiemo medžiuose. Kaldami inkilą vaikai sužinojo, kad paukštelių namui nereikia dailių, obliuotų lentučių, nes taip paukštukui lengviau įsikabinti ir  kopti prie landos. Zylutės inkilo stogas turi būti lengvai nuimamas, nes kartas nuo karto juos reikia išvalyti. Svečias savo pamoką pabaigė žodžiais: „jei iškėlei inkilą, turi juo ir rūpintis“.

Ši edukacinė valandėlė – tai vienas iš darbų, skirtų  Žemės dienai  paminėti.

Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“

Auklėtoja Danutė Dambrauskienė

 

 

Attachments:
Download this file (DSCF2103 (2).jpg)DSCF2103 (2).jpg[ ]1433 kB

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776430

Svečiai

Dabar svetainėje 92 svečiai (-ių) ir narių nėra