• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Linksmi dantukai

   Sveiki dantys - tai didelis žmogaus turtas. Vienas iš nemaloniausių dalykų tėvams, kai jų vaikai pradeda skųstis dantukų skausmu. Vaikai dėl to neužmiega, blogai valgo. Dantų ėduonis dabar yra labai paplitęs.    Mes, suaugusieji privalome rūpintis vaikų dantukais. Dantukų ligų paplitimą galima ne tik sumažinti, bet ir jo išvengti taisyklingai prižiūrint dantis. Norėdamos formuoti teisingą vaikų požiūrį į dantukų priežiūrą, darželyje sumanėme projektą ,,Linksmi dantukai“. Siekėme formuoti vaikų burnos higienos įgūdžius ir įpročius, vykdant dantų ėduonies profilaktiką. Buvo organizuojamos ugdomosios veiklos apie dantukų priežiūrą, vaikai piešė, aplikavo, klausėsi pasakojimų. Sveikatos valandėles vaikams vedė Telšių visuomenės sveikatos biuro specialistė Danutė Normantienė. Žiūrėdami mokomuosius filmukus "Kaip taisyklingai valyti dantukus?“, "Daktaro triušio kelionė po pasaulį“ vaikai įgijo ir patobulino turimas žinias apie dantukų priežiūrą.
   Pas mažuosius vaikučius svečiavosi Dantukų fėja (aukl. G. Šimkėvičienė) ir „bakteriukai“. Vaikai pasakojo, kaip valosi dantukus, parodė savo dantų šepetėlius. Į svečius pas priešmokyklinukus atėjo odontologo padėjėja Eglė ir papasakojo vaikams apie įvairias dantukų problemas, pamokė, kada ir kaip juos valyti, kokią pastą ir kokį šepetėlį naudoti, ką valgyti, kad išsaugotume sveikus dantukus. Viešnia tikrino vaikų žinias, taip pat atsakinėjo į vaikų pateiktus klausimus. Visi pažadėjo prižiūrėti savo dantukus, o prireikus nebijoti, ir kartu su tėveliais kreiptis pagalbos pas specialistus.
   Projektą užbaigėme surengdamos "Proto mūšį“, kuriame vaikai parodė savo žinias atsakinėdami į pateiktus klausimus. „Statė“ maisto piramidę ir komentavo, kurie maisto produktai kenkia dantims, o kurie ne. Puikiai atlikę visas užduotis, vaikai gavo po dovanėlę – dantų šepetėlį. Projekto metu buvo nepamiršti ir ugdytinių tėveliai- Telšių visuomenės sveikatos biuro specialistė Danutė Normantienė paruošė tėvams atmintines apie mažamečių vaikų dantukų priežiūrą..
   Viliamės, jog projektas "Linksmi dantukai“ buvo naudingas vaikams ir jų tėveliams. Vaikai įpras tinkamai prižiūrėti savo dantukus, o įgytos žinios pravers ateityje.

Telšių lopšelio-darželio
"Ežiukų“ grupės auklėtoja
Gintarė Šimkėvičienė

 

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776423

Svečiai

Dabar svetainėje 84 svečiai (-ių) ir narių nėra