• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Trupinėlis paukšteliui

  Telšių lopšelis – darželis ,,Žemaitukas” – gamtosauginis darželis. Pedagogai dirba skleisdami gamtosaugines idėjas, moko gerbti ir tausoti gamtą.

  Spustelėjus stipresniam šaltukui, o žemę storiau apklojus sniego patalui, ,,Kiškučių” grupės bendruomenė (auklėtoja Alma Mažrimienė) paskelbė akciją ,,Trupinėlis paukšteliui”.

  Akcijos metu ugdytiniai gilino savo žinias apie Lietuvoje žiemojančius paukščius. Ypač apie tuos sparnuočius, kuriuos kasdien matome pro savo namų langą, sutinkame kieme ar gatvėje. Vaikai išmoko linksmų varnos, žvirbliuko, balandžio balsų pamėgdžiojimų, sužinojo apie paukštelių gyvenimo sunkumus žiemą, piešė, aplikavo sparnuotuosius draugus.
  Į akciją aktyviai įsijungė tėveliai, seneliai, kiti šeimos nariai. Kartu buvo meistraujama, kuriama, bendraujama. Pagaminta net trylika puikių lesyklėlių. Panaudota plastiko tara, medis, presuotos plokštės ir kitos medžiagos, sunešta daug įvairaus lesalo paukšteliams. Akcijos pabaigoje kartu su tėveliais surengėme lesyklėlių parodėlę grupėje ir jų kabinimo šventę darželio kieme. Visiems buvo smagu ant medelių ir krūmų kartu su tėveliais kabinti pačių pagamintas lesyklėles, priberti jas lesalo paukšteliams, o paskui pasiausti po gaiviai baltas pusnis.
  Gabijos mama prisiminė, kaip pati lankė šį darželį, fotografavo apsnigtą savo grupės aikštelę. Malonu buvo stebėti pasididžiavimo kupiną Lauryno žvilgsnį, kai jis padėjo tėčiui kabinti savo lesyklėlę.
Kornelijos tėtis, Evitos mama padėjo vaikams kasti sniegą nuo užpustytų takelių.
  Dėkojame visiems dalyvavusiems ir prisidėjusiems savo darbu, rūpesčiu prie mūsų akcijos ,,Trupinėlis paukšteliui“. Tai mažas didelio, gamtosauginio ugdymo gabalėlis.
Tikime, kad kiekvienas nedidelės rankelės sušildytas grūdelis įsilies į amžiną gamtos vyksmą, kažkam padėdamas išgyventi, sulaukti pavasario ir palikuonių.
Viliamės, jog mažose širdelėse pasėta sėkliukė išaugs į vaisingą gerumo medį ir užaugę šie vaikai pasodins medį, krūmelį, gėlę, rūpinsis gamtos saugojimu.

Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“
,,Kiškučių“ grupės auklėtoja

 

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776421

Svečiai

Dabar svetainėje 83 svečiai (-ių) ir narių nėra