• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Augu sveikas ir kultūringas

   Vaikų sveikatą lemia daug priežasčių. Kaip nurodo Pasaulinė sveikatos organizacija, 49-53% ją lemia žmogaus gyvenimo būdas. Sveiko gyvenimo būdo formavimas nuo vaikystės yra labai svarbi sveikatos stiprinimo priemonė.


   Augantis žmogus imlus ir lengvai pažeidžiamas. Todėl vaikui reikia žinių, gerų pavyzdžių ir įgūdžių, kad sugebėtų įvertinti negatyvius reiškinius, išsiugdytų teigiamas nuostatas, pajustų atsakomybę dėl savo ir kitų sveikatos.
   Sveika mityba ir valgymo kultūra – ne tik sveikų produktų naudojimas, bet ir nuo vaikystės susiformavęs įprotis ir įgūdis gražiai serviruoti stalą, estetiškai valgyti, laikytis tam tikro etiketo. Vaikystėje suformuoti mitybos įgūdžiai labai reikšmingi tolesnei vaiko sveikatai, jo raidai.
   Telšių lopšelio - darželio „ Žemaitukas“ „Nykštukų“ grupės auklėtoja O. Kovierienė, ištyrusi grupės poreikius, kartu su visa grupės bendruomene nusprendė imtis projekto, kurį vykdant bus organizuojama veikla, kurios metu vaikai susipažins su sveikos gyvensenos elementais, išmoks atsirinkti sveikus produktus, dažniau gebės atsisakyti nesveiko maisto. Žaisdami vaikai išmoks tinkamai pasiruošti stalą pietums, kultūringai valgyti, laikytis higienos įgūdžių. Bus siekiama, kad ugdytinių tėvai daugiau dėmesio skirtų vaikų sveikos mitybos įgūdžiams. Bendradarbiausime su įstaigos slaugytoja, kad tėvams suteiktų žinių apie mitybos reikšmę vaiko sveikatai. Kartu su tėvais formuosime vaikams elementarius kultūringo elgesio prie stalo įgūdžius ir įpročius.
Jau pakvietėme tėvelius į pirmąjį susitikimą.
   Ruošdamiesi priimti tėvelius, ne tik kalbėjome apie sveiką maistą, bet ir paruošėme sveikuoliškų vaišių. Patys plovėme vynuoges ir obuolius, tarkavome morkas, smulkinome žiedinį kopūstą, maišėme mišrainę. Vakarop gražiai serviravome stalą, prie kurio ir aptarėme klausimus, susijusius su sveika gyvensena. Mūsų naudingą ir skanų pasisėdėjimą vaikai pavadino mišrainių puota.
   Neabejoju, kad sisteminga bei nuosekli grupės bendruomenės veikla padės siekti bendrų tikslų ir užtikrins projekto tęstinumą namuose.

Ona Kovierienė
Telšių lopšelio–darželio „Žemaitukas“ auklėtoja metodininkė

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776419

Svečiai

Dabar svetainėje 81 svečiai (-ių) ir narių nėra