• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Kamštelių vajus

   Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ viena iš įstaigos veiklos krypčių - gamtosauga ir ekologinis ugdymas. Mes ugdome gamtą mylintį ir ją globojantį vaiką. Skatiname, kad „žalio" gyvenimo takeliu vaikai žengtų nuo pat mažumės.
   Nuo šių metų balandžio mėnesio iki rugsėjo pabaigos visa lopšelio-darželio bendruomenė dalyvavome tarptautiniame projekte „Kamštelių vajus 2015“. Tai puikus konkursas vaikams ir visai šeimai. Surinkti kuo daugiau plastikinių butelių kamštelių ir juos pristatyti perdirbti t.y. - mąstyti „žaliai“, tausoti aplinką ir energijos šaltinius, sveikiau gyventi ir leisti laisvalaikį.
   Kaip pastebėjome kamštelių rinkimas, jų rūšiavimas, dėliojimas ne tik ekologinis ugdymas tai visai nebloga ugdomoji priemonė: skatina vaiko kūrybiškumą, estetinį skonį, vysto smulkiuosius pirštukų raumenis ir akies koordinaciją.
Kartu su tėveliais ir pedagogais vaikai surinko virš keturiasdešimt kilogramų kamštelių. Visos grupės stengėsi, vieni surinko daugiau, kiti mažiau. O pasvėrus paaiškėjo, kad net 12 kilogramų surinko „Nykštukų“ grupės bendruomenė. Nuo jų keliais kilogramais atsiliko „Ančiukų“ grupė. Aktyvūs buvo „Boružiukų“ grupės vaikai ir jų tėveliai. Spalio 12 dieną vaikai „atsisveikino“ su kamšteliais - jie iškeliavo į Plungę ir buvo atiduoti perdirbimui. „Kamštelių vajus 2015“ organizatoriai įteikė mums padėkos raštus, vertingą knygą, pieštukų.
   Kiek naujų plastikinių indų ar naujų kamštelių vaisvandeniams pagamins perdirbėjai iš mūsų surinktų kamštelių! O mes, lopšelio-darželio „Žemaitukas“ bendruomenė toliau tobulinsime komandinį darbą ir kitais metais vėl įsijungsime į akciją „Kamštelių vajus“.
   Kviečiame visus Telšių miesto gyventojus mąstyti „žaliau“, nebūti abejingiems ekologijai, šiukšlių rūšiavimui ir mūsų miesto švarai.

 

   Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“
   direktorės pavaduotoja ugdymui
   Ramutė Gruzbarzdienė

 

 

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776435

Svečiai

Dabar svetainėje 97 svečiai (-ių) ir narių nėra