• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Priešmokyklinukai muziejuje

   LR Seimas 2015-uosius paskelbė Etnografinių regionų metais, pabrėžęs etnografinių regionų savitumo puoselėjimo svarbą. Etnografinių regionų metams abejingi nelikome ir mes.
Priešmokyklinio amžiaus vaikai – smalsūs, žingeidūs, norintys daug ką pažinti, sužinoti, pamatyti. Puikią galimybę įgyti naujų žinių turėjo ,,Ežiukų“ ir ,,Boružiukų“ priešmokyklinių grupių vaikai, apsilankę Telšių miesto muziejuose. ,,Alkos“ muziejuje vaikus pasitiko muziejaus darbuotojos, kurios papasakojo ir parodė, kokius daiktus ir baldus žmonės naudojo senovėje.        

Vaikai drąsiai atsakinėjo į klausimus, patys uždavė ne vieną klausimą muziejaus darbuotojoms. Labiausiai priešmokyklinukams patiko gamtos skyrius, kuriame eksponuojamos gyvūnų bei paukščių iškamšos. O išėję į balkoną, pamatėme, kaip mūsų gimtasis miestas atrodo iš aukštai. Pilni įspūdžių ir geros nuotaikos vykome į Kaimo buities muziejų, kuriame vaikus pasitiko Žemaitukų veislės arkliukas. Po muziejaus teritoriją vaikai vežinėjo arkliu pakinkytu vežimaičiu. Su mažaisiais lankytojais apžiūrėjome senovinius pastatus, pavaikščiojome po jų vidų. Aptarėme, kokie tai pastatai, ką juose laikė žmonės, kas kur buvo apgyvendinta. Su dideliu smalsumu, bet nedrąsiai, lipome į malūną. Tačiau smalsumas įveikė baimę ir visi apžiūrėjome malūną iš vidaus. Didelio vaikų dėmesio sulaukė muziejaus augintiniai – avys, ožkos, triušiai ir gražieji žemaitukai. Vaikai ne tik juos galėjo apžiūrėti iš arti, bet ir pašerti.        Važinėjimasis arklio traukiamu vežimaičiu, senovinių rakandų apžiūrėjimas, gyvulių šėrimas - tai lyg laiko mašina persikėlimas šimtu metų atgal. Vaikams tai buvo visiškai nauja patirtis.
   Į darželį vaikai grįžo linksmi, išgirdę ir pamatę daug naujo. Mes, auklėtojos stengiamės supažindinti vaikus su Žemaitijos etnografiniu regionu - gimtojo krašto istorija, jos praeitimi. Savo įspūdžius jie perteikė piešiniuose, pavaizduodami tai, kas jiems labiausiai patiko.

Gintarė Šimkėvičienė
Priešmokyklinio ugdymo pedagogė

 

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776441

Svečiai

Dabar svetainėje 102 svečiai (-ių) ir narių nėra