• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Apie saugumą kitaip

   Vaikystė – laikas, kada vaikas ne tik linksmai žaidžia, piešia, skaičiuoja, bendrauja, susipažįsta su pasauliu, bet ir mokosi tame pasaulyje augti sveikas ir saugus. Pasaulis neatrodo toks pavojingas, kai žinai, kaip jame elgtis.

   Lopšelio – darželio „Žemaitukas“ „Nykštukų“ grupės auklėtojos ypatingą dėmesį skiria vaikų fiziniam ir psichiniam saugumui. Daug kalbėta apie geranorišką tarpusavio bendravimą, draugišką santykį su gamta, sveiką mitybą, saugumą kelyje ir namuose.
   Prieš keletą dienų grupėje svečiavosi policijos pareigūnai- Augustės mama Donata Jaugienė ir kinologas Tomas Taurinskis su tarnybiniu šunimi Attilu. Vaikams buvo paaiškinta, kad policijos devizas „Ginti. Saugoti. Padėti“, todėl niekam nevalia vaikų gąsdinti policija, o vaikai neturi žaisdami skambinėti pagalbos telefonu. Primintas pagalbos telefono numeris, kada reikia juo skambinti, ką sakyti.
   Vaikai smalsiai apžiūrinėjo kai kuriuos policininkų darbo įrankius, sužinojo jų paskirtį, matavosi šuns dresavimui skirtą striukę, stebėjo filmuką apie vagystę ir aptarė netinkamo elgesio pasekmes.
   Žinoma, ypatingo dėmesio sulaukė Attilas. Šuns šeimininkas ne tik parodė, ką moka dresuotas policijos šuo ir kuo naudingas toks šuo tvarkos sergėtojams,-padeda sulaikyti nusikaltėlį, surasti pasiklydusį žmogų,- bet ir paaiškino, kaip elgtis šuns užpultam, ko negalima daryti su svetimais šunimis.
   Vaikai panoro sužinoti, ko reikia, kad būtum policininku. Policininkas Tomas atsakė trumpai:
„Daug valgyti, sportuoti ir gerai mokytis“. Taip ir bus.

 

O. Kovierienė
Telšių l-d „Žemaitukas“ auklėtoja

 

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776414

Svečiai

Dabar svetainėje 70 svečiai (-ių) ir narių nėra