• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Per medį į vaiko širdį

   „Medžiai yra didžiuliai augalai. Medžiai teikia pavėsį, grynina orą. Medžiai gražūs, jie naudingi žmogui.“ - taip bet kuris žmogus gali apibūdinti medžius. Tačiau, ką papasakoti mažam vaikui apie medį, kaip perduoti tas žinias, kad jos užsiliktų vaiko širdelėje ir ateityje, užaugęs mylėtų medžius, juos saugotų...
   Mūsų darželio teritorijoje auga daug įvairių medžių. Esame gamtosauginės mokyklos programos nariai, o programa orientuota į praktinę gamtosauginę veiklą. Vienas veiksmingiausių ikimokyklinio amžiaus vaikų ugdymo būdų, skatinančių patį vaiką būti aktyviu – projektinė veikla. Todėl mes, Telšių lopšelio-darželio „Žemaitukas“ pedagogės, norėdamos suteikti žinių apie medžius ir skiepyti gamtosauginius įgūdžius, sukūrėme projektą „Per medį į vaiko širdį“.
   Projekto tikslo – skatinti vaikus ir bendruomenės narius domėtis ekologinėmis ir gamtosauginėmis problemomis, siekėme per žaidybinę, meninę, darbinę veiklą, supažindinant vaikus su medžiais, jų svarba. Formavome estetinius jausmus ir atsakingo elgesio gamtoje įgūdžius, atrasdamos naujas erdves ugdymui, judriai veiklai ir poilsiui.
   Projekto laikas buvo suskirstytas į tris etapus - tris savaites. Kiekvienas etapas turėjo savo pavadinimą ir uždavinius. Pirmas etapas - gamtinės medžiagos rinkimas. Antrasis – tyrinėjimų ir atradimų, trečias – žinių įtvirtinimo ir meninės veiklos. Tris savaites, pirmadieniais, pas vaikus į grupes ateidavo „svečiai“ (įvairiais personažais persirengusios auklėtojos), jie supažindindavo su einamos savaitės renginiais ir pakviesdavo juose dalyvauti. Vaikus aplankė „grybai“, „voras“, „varna“, „girininkas“.
   Darželio kieme buvo suskaičiuoti medžiai, išmatuotas jų storis, pririnkta sėklų, lapų, kankorėžių. Ugdomas supratimas apie gyvybės išlikimą augalų sėklose, kuriamos mandalos ir kiti meniniai darbeliai, surengta vaikų ir jų tėvelių meninių darbų paroda. Vaikų žinios pasitikrintos viktorinoje „Ką žinai apie medžius“. Išmokta mįslių, patarlių, žaidimų ir t.t.
   Projektas „Per medį į vaiko širdį“ praplėtė vaikų akiratį, leido plėtoti vaikų pažintines galias, formuoti aplinkosaugines vertybines nuostatas, mokytis ir pažinti vaikams priimtinu ir įdomiu būdu. Visi pamatė ir įsitikino, kad darbas projektinėje veikloje kelia motyvaciją , norą kuo daugiau sužinoti. Žinios apie medžius, jų naudą skatina juos saugoti ir mylėti.

 

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776458

Svečiai

Dabar svetainėje 119 svečiai (-ių) ir narių nėra