• 23400001.JPG
  • DSC_0103.JPG
  • DSC_0106.JPG
  • DSC_0240.JPG
  • DSC_0624.JPG
  • DSC_0630.JPG
  • DSC_0635.JPG

Pradžia

Apie gripą

Gripas – kaip jo išvengti?

Kas yra gripas?

Gripas yra virusinė infekcinė liga, kuria kasmet suserga daugybė žmonių. Gripas keičia savo savybes, jis gali sukelti epidemiją neprognozuotu metu. Šios ligos komplikacijos vis įvairesnės ir sunkesnės. Tai bene pavojingiausia liga iš visų ūminių viršutinių kvėpavimo takų infekcijų.

Kaip susergama gripu?

Gripo virusas perduodamas nuo žmogaus kitam žmogui oro lašeliniu būdu, galimas perdavimas ir kontaktiniu būdu. Gripo virusai į aplinką patenka ne tik žmogui kosint ir čiaudint, bet ir ramiai kvėpuojant. Gripu susergama įkvėpus dulkių, smulkių lašelių bei garų, kuriuose yra gyvų gripą sukeliančių virusų.

Kaip apsisaugoti?

Viena iš pagrindinių apsisaugojimo nuo gripo priemonių yra vakcinacija (skiepai). Vakcinos kasmet būna skirtingos ir jomis reikia skiepytis kiekvienais metais. Ligos profilaktika: dažnai plauti rankas vandeniu ir muilu, nesidalyti drabužiais ar asmeniniais daiktais gripo protrūkio metu, vengti liesti veidą nenusiplovus rankų, kosint ar čiaudint burną prisidengti nosine.

Gripas – viena iš užkrečiamiausių ligų.

Pasijutę prastai, nenumokite ranka „tai tik peršalimas“, kadangi tiek peršalimo tiek gripo simptomai yra panašūs: karščiavimas, sausas kosulys, gerklės skausmas, sloga, galvos skausmas, raumenų skausmas, šaltkrėtis.

Kas padeda išvengti gripo?

Geras poilsis ir pakankamas kiekis miego, sveika mityba, pakankamas skysčių vartojimas, fizinis aktyvumas, grūdinimasis, tinkama šilta apranga, patalpų vėdinimas.

 

Parengė: Visuomenės sveikatos priežiūros specialistė Danutė Normantienė.

Statistika

Straipsnių peržiūrėjimai
776424

Svečiai

Dabar svetainėje 86 svečiai (-ių) ir narių nėra